Trafik ( Zorunlu Mali Mesuliyet) Sigortası

Trafik Sigortası Fiyatları için Teklif Al

Trafik Sigortası Nedir ?

Trafik sigortası, aracınla kaza yapman durumunda karşı tarafa ve üçüncü kişilere verdiğin hasar masraflarını karşılayan zorunlu bir araç sigortasıdır. Yani karşı tarafta meydana gelebilecek maddi ve bedensel zararları teminat limitleri kapsamında ödeyerek bütçeni korur.  Kumantaş Sigorta olarak, müşterilerimize trafik sigortası konusunda özel çözümler sunmaktayız. Bu sigorta poliçesi, kaza durumunda karşı taraftaki araç ve kişilere verilebilecek maddi zararları karşılar. Aynı zamanda, trafik sigortası, yasal zorunlulukları da yerine getirmenizi sağlar ve cezai yaptırımlardan korunmanızı sağlar. Kumantaş Sigorta’nın trafik sigortası, güvenli ve huzurlu bir sürüş deneyimi yaşamanız için önemli bir koruma sağlar. Müşterilerimiz, Kumantaş Sigorta’nın geniş hizmet ağından faydalanarak, trafik sigortası konusunda en iyi seçenekleri bulabilir ve poliçelerini kolayca temin edebilirler. Kumantaş Sigorta, müşteri odaklı yaklaşımıyla güvenilir bir hizmet sunmayı hedefler.

Trafik Sigortası Neden Zorunludur ?

Araç trafik sigortası, karşı tarafa vereceğiniz zararları tazmin eden bir poliçe türü olma özelliği taşıyor. Bu yönüyle, trafiğe çıktığınız zaman herhangi bir kazaya sebebiyet vermeniz halinde, karşı tarafın zararlarının giderilmesini garanti altına alan trafik sigortası, kanunlar kapsamında bu nedenle zorunlu hale getiriliyor. Aracınızı trafiğe çıkarmadan önce trafik sigortasını yaptırmadığınız ya da süresi dolan sigorta poliçenizi yenilemediğiniz durumlarda, kanunen aracınızın trafikten men edilmesi söz konusu oluyor. Trafik sigortası bulunmayan araç, trafik tutanağı tutulması işleminin hemen ardından, trafikten alıkonuluyor ve otoparka çekiliyor. Bu durumda, aracınızın otoparkta kaldığı süre boyunca meydana gelen otopark ücreti, çekici ücreti gibi birçok ödeme kalemi veya zaman kaybı olarak olumsuz durumlarla karşılaşılıyor. Bu tür durumlarla karşı karşıya kalmamak ve kanuni olarak zor duruma düşmemek adına, trafik sigortanızın mutlaka yapılmış ve yenilenmiş olması büyük önem taşıyor.

Zorunlu Trafik Sigortasının Teminatları Nelerdir ?

Sigorta şirketlerinin sunmuş olduğu trafik sigortası fiyat tekliflerinde, poliçede verilecek olan teminat ve limitlerinin standart olarak görülmesi dikkat çekiyor. Zira, zorunlu trafik sigortası teminatları ve limitleri, Hazine Müsteşarlığı tarafından belirleniyor. Ancak, sigorta şirketleri arasındaki fiyatlar ve ödeme koşullarında farklılık, sigorta şirketlerinin kendi satış politikalarına bağlı olarak düzenleniyor. Poliçeler oluşturulurken, trafik sigortası yaptırılacak olan aracın modeli, markası ve üretim yılı gibi birçok etken, sigorta fiyatlarını belirleyici etkenler arasında yer alıyor. Aracın sürücüsünün hasar geçmişi ve trafik sicili gibi diğer önemli detaylar da trafik poliçe fiyatlarını belirliyor. Sigorta yaptırılacak olan aracın herhangi bir kaza yapması halinde verilecek teminatları şu üç başlık altında sıralamak mümkün:

Kaza başına verilen tedavi ve vefat teminat bedeli,
Kişi başı tedavi ve vefat teminat bedeli,
Araç ve kaza başına verilecek maddi hasar teminat bedeli.
Bu üç başlık altında verilen teminatlar, kazanın ortaya çıkaracağı tabloya göre uygulanıyor. Maddi hasarlı ya da fiziki hasarlı kaza durumlarında, kazanın tespit durumuna göre uygulanacak teminatlar ve hasar tazmini devreye giriyor.

TEKLİF AL.

Bütçenize uygun size özel teklif almak için Hemen Teklif Tıklayın.