Kasko Sigortası

Kasko Sigortası Fiyatları için Teklif Al

Kasko Sigortası Nedir ?

Karayolları Trafik Kanunu tarafından zorunlu tutulan trafik sigortası, olası bir kaza halinde yalnızca karşı tarafa ve üçüncü şahıslara verilen zararları karşılıyor. Bununla birlikte, kendi aracınız ve sizin uğradığınız zararların tazmini için isteğe bağlı kasko sigortasının yapılmış olması gerekiyor. Kasko sigortası teklifi, sigorta şirketleri tarafından aracınızın markası ve modeli üzerinden, aracı kullanma sıklığınıza, bulunduğunuz şehre ve sürücülük sicilinize göre oluşturuluyor. Sık sık trafik cezası almanız, kazalara karışmanız gibi durumlar, bu gibi durumlarla karşılaşmayan sürücülere oranla size daha fazla kasko fiyatı olarak dönebiliyor. Aracınızı kullanacağınız şehirdeki trafik yoğunluğu ve aracınızı hangi sıklıkla trafiğe çıkardığınız gibi detaylar da araç kasko sigortası fiyatlarını belirleyici nitelik taşıyor. Kasko sigortası, olabilecek kazalar sonrasında aracınızın uğradığı maddi hasarları, yaralanmalı durumlardaki tedavi masraflarını karşılamayı taahhüt altına alıyor. Bununla birlikte, ölümlü ya da sakat kalma gibi durumların oluştuğu trafik kazalarında, önceden belirlenen limitler dahilinde, sigorta şirketi tarafından tazminat ödenmesi söz konusu oluyor. Kasko sigortası ile aracınızın trafikte uğradığı zararların yanı sıra park halinde iken çarpılma gibi nedenlerle oluşan hasarlar da teminat altına alınıyor.

Kasko Sigortası Neleri Kapsar ?

Kasko sigortası, yalnızca trafik kazalarına bağlı olarak oluşabilecek zararların tazmin edilmesini amaçlamıyor. Araç sahibinin iradesi dışında, aracın çalınması, yanması, herhangi bir zarar görmesi de kasko sigortasının kapsamı dahilinde bulunuyor. Standart kasko poliçelerindeki teminatların dışında, dilerseniz ek teminatları belirterek daha geniş kapsamlı bir kasko poliçesi edinmeniz de mümkün oluyor. Ek teminatlar arasında, deprem ve yanardağ püskürmesi gibi doğal afetlerin aracınıza vereceği zararlar, grev, lokavt ve kargaşalık gibi halk hareketlerine bağlı olarak oluşabilecek hasarlar, aracınızın kaza sonrasında değer kaybına uğramaması ve daha birçok ek teminat içeriği sayılabiliyor. Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri, ihtiyacınızı doğru olarak belirleyip kasko sigortası poliçenizin bu doğrultuda oluşturulması, Zira, bu şekilde hem aracınızı tam olarak güvence altına almanız hem de minimum primle gerçek poliçe ihtiyacınızı karşılamanız mümkün olabiliyor.

Kasko Sigortasının Teminatları Nelerdir ?

Kasko, hasar ve kaza durumlarında aracında ortaya çıkan zarar masraflarını karşılar. Bu sayede yüksek hasar masraflarına karşı bütçeni korur. Kasko sigortan aşağıdaki durumlarda devreye girer;

  • Aracının başka bir araçla çarpışması
  • Aracına başka bir aracın ya da yabancı bir maddenin çarpması
  • Aracını iraden dışında bir yere çarpman
  • Üçüncü kişilerin aracına zarar vermesi
  • Aracının ve parçalarının çalınması
  • Aracının yanması

TEKLİF AL.

Bütçenize uygun size özel teklif almak için Hemen Teklif Tıklayın.