İMM (İhtiyari Mali Mesuliyet) Sigortası

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası Fiyatları için Teklif Al

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası Nedir ?

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası (İMM) olarak bilinen Motorlu Kara Taşıtları İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası, oto sigortalarınıza ek olarak alabileceğiniz bir güvencedir. İMM, trafik sigortasının tavan sigorta bedelinin toplam hasarı karşılamaya yetmediği zaman devreye giren bir teminattır. Yani kalan hasarı poliçede yer alan limitlere göre karşılar.

İhtiyari Mali Mesuliyet Teminat Limitleri Nelerdir ?

İhtiyari mali mesuliyet için belirlenen limit; zorunlu sigortanın karşıladığı mali kayıplardan arta kalan ödemeler için bu ürünün karşılayacağı maksimum tutarı ifade eder. İMM ürünleri limitli şekilde düzenlenebileceği gibi limitsiz İMM hizmeti de mevcuttur. 

Sigorta şirketinin kasko sözleşmesine ekleyeceği İMM ürünleri, limitli şekilde yani tamamlanacak ödemenin sınırları belirli veya limitsiz olabilir. Limitli İMM ürünleri tayin edilen sınırlar dahilinde mali destek alınmasını sağlar. Limitsiz İMM desteği ise maksimum mali destek teminatlarından biridir ve zorunlu sigortadan arta kalan ödemeler için sigortalıyı güvencede tutar. 

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası Fiyatları Nekadar ?

İhtiyari mali mesuliyet fiyatları limitlere göre değişkenlik gösterir. Aynı zamanda kasko sigortana teminat olarak eklettiğinde ve sadece İMM sigortası olarak aldığında ödeyeceğin primler ve kapsamları farklı olacaktır.

Eğer kasko sigortası içerisinde İMM teminatı şeklinde almayı düşünüyorsan öncelikle kasko fiyat teklifi alman gerekir. Kasko teklifi alarak hem diğer kasko teminatlarını hem de İMM limitini belirleyebilir, kendine uygun olan poliçe fiyatını öğrenebilirsin. Kasko içerisinde İMM teminatı ve limit yükseltme tercihi kasko poliçesinin primini yükseltse de bütçeni kazalara karşı koruma kapasitesini arttırır.

İMM sigortasını kaskodan bağımsız ayrıca satın alırken de yine fiyatın belirleyicisi limitlerdir. 500.000, 1.000.000, 2.000.000, 3.000.000 TL ya da limitsiz İMM seçenekleri İMM fiyatlarını değiştirecektir. İhtiyaçlarına ve bütçene uygun İMM’yi seçmen için teklif almanı öneririz.

TEKLİF AL.

Bütçenize uygun size özel teklif almak için Hemen Teklif Tıklayın.