DASK (Zorunlu Deprem) Sigortası

DASK Sigortası Teklifini Hemen Al. Zorunlu Deprem Sigortanı Yaptır.

Dask (Zorunlu Deprem) Sigortası Nedir ?

DASK, Zorunlu Deprem Sigortası ile depremin ve deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, tsunami ve yer kaymasının doğrudan neden olacağı maddi zararları, poliçenizde belirtilmiş limitler dahilinde nakit olarak karşılar.

Binanız tamamen ya da kısmi olarak zarar görmüş olsa da teminat altındadır.

Dask (Zorunlu Deprem) Sigortası Fiyatları Neye Göre Belirlenir ?

DASK (Deprem Sigortası) primleri aşağıdaki durumlara göre değişkenlik gösterir.
• Konutun bulunduğu deprem risk bölgesi
• Konutun brüt metrekaresi
• Binanın yapı tarzı
• Hasarsızlık indirimi

Dask (Zorunlu Deprem) Sigortası Teminatları Nelerdir ?

Zorunlu deprem sigortası ile olabilecek herhangi bir deprem sonrası, konutunuz teminat altına alınıyor. DASK tarafından verilen teminat tutarları, yıllık inşaat maliyeti artışlarına göre hesaplanarak, tüm yapılar için azami tutarlarda uygulanıyor. Bu tutar her yıl yeniden belirleniyor. Binanızın temelinden itibaren tüm bölümlerini bir arada ya da ayrı ayrı sigortalatmanız mümkün. Binanın temeli dışında, asansörler, merdivenler, ana duvarlar, bağımsız bölümleri ayıran ortak duvarlar, sahanlıklar, çatılar, koridor ve bacalar, bahçe duvarları da DASK kapsamında güvence altına alınıyor. DASK sigortası yaptırabilmeniz için öncelikli olarak tapunuzun hazır bulunması ve kat irtifakının alınmış olması gerekiyor. Ancak, 2000 yılından önce inşa edilmiş ve tapusu henüz bulunmayan meskenlerin de sigorta ettirenin beyanına bağlı olarak arsa bilgileri üzerinden sigortalanması mümkün oluyor. Bina zorunlu deprem sigortası ile güvence altına alınırken arsa bedeli hariç tutularak azami teminat tutarı hesaplanıyor. Meskenlerin metrekare büyüklüğü ve yapı malzemesi de azami teminat bedelleri üzerinde belirleyici etki oluşturuyor. Eğer sigortalatmak istediğiniz yapının bedeli, DASK tarafından belirlenen azami teminat tutarının üzerine çıkıyorsa, bu durumda isteğinize bağlı olarak aşan kısım için sigorta şirketlerinin sunduğu Konut Sigortalarından yararlanabilirsiniz.
“DASK ve zorunlu deprem sigortası nedir?” soruları hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve diğer sigorta çeşitleri hakkında fiyat teklifi almak için, Kumantaş Sigorta’nın uzman kadrosundan destek alabilirsiniz.

TEKLİF AL.

Bütçenize uygun size özel teklif almak için Hemen Teklif Tıklayın.